Osemnástka na Turnaji piatich krajín prehrala s Fínmi

27.12.2012 Celý región

Zuchwill 27. decembra (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov podľahli vo štvrtok v ich druhom zápase na turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwille Fínsku 2:4.

Zverenci trénera Antona Bartánusa vyhrali v úvodnom dueli nad českými rovesníkmi 4:3 po samostatných nájazdoch, v piatok ich čakajú Nemci.

Anton Bartánus, tréner SR 18: "Odohrali sme dobrý, ale nešťastný zápas proti Fínom, najmä v prvej tretine, keď sme im výrazne prenechali iniciatívu. V druhej časti sme výrazne zlepšili hru, začali sme hrať viac do tela, pozorne brániť a presadzovali sme sa aj v útoku, ale vyťažili sme z toho len jeden gól. V tretej tretine sme prevahu ešte znásobili, boli sme jednoznačne lepší aj vďaka niekoľkým presilovkám a zaslúžene sme vyrovnali. Z nasledujúceho striedania krátko po buly sme však inkasovali, čo by sa nemalo stávať. Pre chlapcov je to však veľmi dobrá škola a verím, že podobných chýb sa v budúcnosti dokážu vyvarovať. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, Fínov vo veľkej miere podržal brankár Saros."